Month: м.г

-e1545926018186.jpg
Побаравме инспирација за зимска деловна облека. Бизнис гардеробата може да биде вистински предизвик во зимските денови кога повеќе би сакале да излезете во пижами и да ја облечете најтоплата пуфер јакна, но исто така и деловните комбинации можат да бидат истовремено елегантни, функционални, слоевити и прилагодени на ниските температури. Црно од глава до пети е […]

Прекрасна лимитирана новогодишна колекција на италијанскиот бренд. Новата година за Dolce & Gabbanа носи ориентален примерок од Дамаск. Колекцијата на make-up производите „Sweet Holidays“ е инспирирана од детството на Domenic Dolce i Stefan Gabbanа, празниците во кругот на семејството и и заедничките излети. Славеното дизајнерско дуо претстави колекција чија тема е Дамаск во барокен стил. […]

j-lo-1-e1545924936766.jpg
Актерката и пејачка Џенифер Лопез на Instagram сподели фотографии од Божиќната прослава. Џеј Ло одлучи овој празник да го помине во семејна атмосфера, со нејзиното момче Алекс Родригез, пензиониран безбол играч. View this post on Instagram Christmas 2018 #gratitude #peace #love #joy WISHING YOU ALL THE MERRIEST CHRISTMAS EVER. Love you 😘 A post shared […]

-e1545924404227.jpg
Кога за празниците се собира целата фамилија на Eddie Murphy , на масата седат 14 луѓе! Познатиот 57-годишен актер и комичар Eddie Murphy  го прослави Божиќот со своето семејство, а тоа значи – со неговите десет деца, вереницата Paige Butcher, неговата мајка Lillian Murphy и неофицијалната свекрва, мајката на неговата животна партнерка Butcher. На фотографијата се […]

Capture-17-e1545923994101.jpg
Американскиот актер Теренс Ховард повторно ја запроси својата поранешна сопруга Мира Пак. Познатиот пар, одлучи да и даде уште една шанса на нивната љубов. Теренс, поранешната сопруга ја запроси со дијамантски прстен во вредност од еден милион долари. Актерот ја изненади Мир за Божиќ поклонувајќи и прстен со скапоцен камен од седум картати.Извори за порталот […]

-e1545840888774.jpg
Сега сме дефинитивно сигурни дека оваа боја е апсолутен хит за 2019. година. Откако минатиот месец, Кајли Џенер, Клои Кардашијан и Бела Хадид одлучија да ја сменат бојата на косата во платинеста розеникава нијанса, сега очигледно на овој тренд не му одолеа ниту Лејди Гага. Нејзиниот вереник Кристијан Карино ја фотографирал за неговиот Instagram, а […]

-e1545840751365.jpg
Интересни се овие истражувања! Ако нијансите на сива не се вашите омилени, ние се надеваме дека нијансите на црвена се. Истражувањата покажуваат дека мажите ги сметаат жените за поатрактивни кога носат црвена боја. Што велат експертите: „Истражувањата покажуваат дека многу млади цицачи како што се гибоните или шимпанзото ги привлекува црвената боја, исто како и […]

a-e1545840493245.jpg
Актерката Kristen Stewart и манекенката Stella Maxwell раскинаа.  Ѕвездата од „ Twilight “, Кристин Стјуарт, го напушти ангелот на Victoria Secret, Стела Максвел “, бидејќи била неподнослива. Врската на двете убавици траеше речиси две години, но се разделија бидејќи Stella сакала да биде во центарот на вниманието и да се експонира, што не и одговараше […]

joly-e1545840170139.jpg
Најверојатно не, но на американските медиуми малку им треба… Оскровацот и музичар Џеред Лето приватниот живот го држи  далеку од очите на јавноста – ова се докажа кога медиумите случајно откриле дека е во врска со 20-години помлада манекенка …Сега, кога можеше да сокрие дека патува преку половина свет за да присуствува на некоја од […]

rrrrrrr-e1545839989304.jpg
Среќното семејство го прослави празникот. Божиќ според Грегоријанскиот календар го слават многу светски познати ѕвезди, кои на социјалните мрежи со своите обожаватели споделуваат како ги поминуваат овие празници. Една од најубавите божиќни фотографии што ќе ги видите оваа година, сигурни сме дека му припаѓа на фудбалерот Кристијано Роналдо и неговото многубројно семејство. View this post […]

rusia-e1545839639275.jpg
Победничката на овој натпревар е родена на југот од Русија во регионот Краснодар!  Алекс Семеренко е избрана за Мис Москва 2018. година, ја однесе титулата на најубавата, од 49-те убавици што учествуваа во изборот. View this post on Instagram КАК Я КУПИЛА КОНКУРС 😭😃 Была сегодня в студии прямого эфира "Москва 24". Сразу же меня […]

vila-e1545839404142.jpg
Длабоко во една шума пронајде вила со 12 соби, а таа изгледаше целосно напуштена. Боб Тисен голем дел од својот живот го поминал  во истражување на напуштени станбени објекти, но ништо не може да се спореди со ова откритие во Франција. Длабоко во една шума најде вила со 12 соби и изгледаше сосема напуштена. Тој […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris