Мислел дека оваа кокошка лежи на јајце. Кога ја подигнал, следел вистински ШОК!

23 мај, 2018
Мислел дека оваа кокошка лежи на јајце. Кога ја подигнал, следел вистински ШОК!

Кога помислуваме на солидарни и приврзани животни, кокошките ретко ни паѓаат на памет. Меѓутоа, кога ќе ја видите оваа приказна, ќе се предомислите.

Оваа кокошка пронашла напуштено маченце, а потоа го направила она што најдобро го знае – внимавала на маченцето и го греела под своите крила.

Кога фармерот дошол да ги собира јајцата, го чекало изненадување. А благодарение на оваа кокошка, ова маче има шанса да живее среќен живот на фармата.

Погледнете ја глетката која фармерот ја забележал…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris