Колку се безбедни автомобилите стари десетина години?

30 април, 2018
7

Нормите на агенциите за безбедност во сообраќајот од година во година бараат повеќе и повеќе, новите автомобили се преполни со безбедносни системи, но колку се безбедни половните возила кои најмногу ги има на патиштата?

 

Грижата не се однесува за најновите модели кои ги исполнуваат бројните тестови на судири, но учесниците во сообраќајот се најмногу загрозени поради постарите автомобили.

Поради тоа, во Шведска бeше направено тестирање на два популарни автомобили стари десетина години, Volkswagen Golf петта генерација и Mazda 6 прва генерација.

Двата модели беа произведени во периодот меѓу 2004 и 2008 година.

Швеѓаните параметрите за тестирање ги усогласиле според EuroNCAP стандардите, изведувајќи неколку тестови за кои потоа добиле соодветни оценки.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi