28 мај, 2020

Ако сакате сосема поинаков одмор во рустикално опкружување, размислете за закуп на замок.

Кога зборуваме за замок, не значи дека мислиме на огромна градба со пет спални соби и купатила и извонредни француски градини.

Популарниот сервис за изнајмување, Airbnb, нуди низа на замоци со разни големини и стилови кои можете да ги изнајмите и да заминете на одмор од соништата.

Од раскошни замоци со 15 спални соби во Англија до кула во Италија која во дворот има базен, можностите се бескрајни, а во секој случај потпишуваме сосема поинаков вид на одмор.

Во продолжение ќе откриете 10 замоци сместен во Европа и САД, кои сигурно ќе ви овозможат возбудлив престој.

Замок Borgia, Тоскана, Италија

Замок Augill, Cumbria, UK

Замок Bordeaux & Vignoble, Франција

Замок Aborn, New England, САД

Замок Dairsie, Fife, Шкотска

Замок Caher, Galway, Ирска

La Chauverie, долина Loire, Франција

Tuoro Sul Trasimeno, Perugia, Италија

Замок Kilmartin, Kilmartin, Шкотска

Замок San Fabiano, Тоскана, Италија

Остави коментар

Почетна // Travel Story // 10 прекрасни замоци кои можете да ги изнајмите за одмор
Горе