Сината Лагуна во Исланд

30 јули, 2018
Л3

Сината лагуна е една од најпопуларните атракции на Исланд, и не е тешко да се замисли! Прекрасната млечно-сина матна вода прави остар контраст со околното црно лава поле покриено со темнозелена мов.

Сината лагуна е големо езеро кое има совршена температура за капење, во просек е 39 ° C / 102 ° F. Се наоѓа на полуостровот Рејкјанес во југозападниот дел на Исланд. Тоа е само 15-минутно возење од меѓународниот аеродром во Кефлавик, или околу 30 минути возење од главниот град на Исланд, Рејкјавик. Тоа го прави совршена прва посета при пристигнувањето во Исланд, или последната станица пред да ја напуштите земјата.

Во комбинација со својата одлична локација и нејзините смирувачки води и богатите негувања на кожата, Сината лагуна брзо стана најпосетена атракција на Исланд.

Потпомогнати од светски познати медиуми, како што се на National Geographic беше именувана за еден од Топ 25-те светски чуда, и Condé Nast Traveler наградата за една од топ 10-те бањи во светот.Сината лагуна сега е меѓународно позната и на врвот на многу листи на желби низ целиот свет.

Всушност, Сината лагуна сега стана толку популарна што за да стигнете таму ќе треба да ги резервирате деновите за влез или дури и неколку недели однапред.

И кој знае, можеби ќе си ги триеш рамениците со меѓународно познати личности кога ќе отидеш. Познати личности како што се Бјорк, Бијонсе, Џеј-Зи, Ким Кардашијан и Кајне Вест,сите се забележани во Сината лагуна, на големо задоволство на другите посетители.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi