Чаша со сладолед

24 август, 2018
с

На времето кога сладоледот чинеше многу помалку, едно десетгодишно момче влезе во кафуле во хотел и седна на масата.

Келнерката стави чаша вода пред него.

“Колку е купот со сладолед?”

“50 центи”, одговори келнерката.

Детето ја извади раката од џебот и ги проучуваше неколкуте монети кои беа во него.

“Колку е чинија со обичен сладолед?”, Праша тој.

Некои луѓе сега чекаа слободна маса и келнерката беше малку нестрплива.”35 центи”, рече таа грубо.

Малото момче повторно ги пресметало парите.

“Јас ќе го порачам обичниот сладолед”, рече тој.

Келнерката го донела сладоледот, ја ставила сметката на маса и си заминала. Момчето го изело сладоледот, платил на касата и си заминал.

Кога келнерката се вратила, таа почнала да ја брише масата и подголтнала поради тоа што го видела.

Таму, поставени уредно покрај празниот сад, беа 15 центи – нејзиниот бакшиш.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi