21 март, 2019

Радио

Со својата локација на преубавиот рајски остров Мауи, Montage Kapalua Bay е одлична дестинација за одмор, за сите љубители на голфот и за оние кои уживаат во патувањата.

Овој комплекс се наоѓа на имот од 24 хектари и има поглед на живописниот Капалуа залив, а ги нуди најдобрите удобности на Мауи и сите негови посакувани аспекти. Неодамна реновиран и преименуван, Montage Kapalua Bay е совршен хотел во кој ќе имате можност да ги доживеете сите удобности како да сте дома, како и сите луксузни удобности на ова престижно летувалиште.

Покрај 50 прекрасно опремени и елегантни апартмани, ова одморалиште нуди и повеќе од доволно опции за сите вкусови, без разлика дали сте љубител на свежи морски плодови со совршен поглед на море, или едноставно сакате совршен коктел и нешто лесно за јадење. Меѓу најдобрите елементи на овој хотел се двата терени за голф.

MONTAGE KAPALUA BAY RESORT

MONTAGE KAPALUA BAY RESORT

MONTAGE KAPALUA BAY RESORT

MONTAGE KAPALUA BAY RESORT

MONTAGE KAPALUA BAY RESORT

MONTAGE KAPALUA BAY RESORT

MONTAGE KAPALUA BAY RESORT

MONTAGE KAPALUA BAY RESORT

MONTAGE KAPALUA BAY RESORT

Остави коментар

Почетна // патување // ДЕСТИНАЦИИ // Дестинација од соништата – Montage Kapalua Bay
Горе