20 септември, 2019

Радио

Кое место во светот би било идеално за одмор со BFF?

Сите оние мили жени со кои ќе ги споделите најдобрите приказни и тајни се секако идеално друштво за реализација на фантазии за местата кои го имаат сето она за што ние сме заинтересирани и не привлекува.

Воедно, учењето преку искуство е највредното знаење што можеме да си го дозволиме.

Така најдобро ги памтиме и ги разбираме сите детали поврзани со културата, историјата, навиките, гастрономијата, традициите, модата, и секој град има свои карактеристики, кои не постојат никаде на друго место во светот.

Ако ви треба одмор и да избегате од секојдневниот живот, организирајте ги вашите пријатели и одморете се на местото кое што сте сигурни дека ќе одговара на секој од вас.

Ако сакате да се забавувате, ние сме сигурни дека не постои подобра средина отколку опкружувањето на пријателките. Сакате да почувствувате слобода, адреналин и да дишете со полни плуќа, тогаш повторно е најдобро да бидете со екипата што најдобро ве познава.

Затоа, размислете која опција е идеална за вас. Дали се тоа ексклузивните спа третмани, авантуристичките аранжмани, шопинг инвазии, егзотични плажи, културни или гастрономски турнеи на музеи и галерии во светот или забавите до рани зори.

Можете брзо и лесно да се договорите низ разговор во пријателска средина и затоа ви носиме неколку дестинации кои би можеле да станат нова авантура за вас и вашите пријатели.

Милано, Италија

Сигурно првата асоцијација на овој италијански скапоцен камен е модата.

Овој град е светски центар на модата, таму се сите најскапи и најдобри модни брендови, модни настани и инспиративен стил на луѓето на улиците кој треба да се доживее. Покрај тоа што градот ќе ги задоволи апетитите на љубителите на модата, ќе добие шанса да истражите многу од градовите прекрасни како и модниот стил на Милано.

Миланската катедрала е позната низ целиот свет, а во огромната галерија на Pinacoteca di Brera се сместени неколку фасцинантни уметнички дела. Потоа раскошната театарска зграда La Scala, галеријата Vittorio Emanuele II, убавиот Sempione парк, кој се наоѓа во центарот на Милано …

Ибица, Шпанија

Другото име за луда забава! Балеарските острови во средината на Медитеранот ги прават прекрасните плажи и тоа е вистинското место за уживање.Ако вие и вашите пријатели сакате одмор полн со содржини што ќе ги раскажувате и на внуците, тогаш Ибица е вистинската дестинација за вас. Музиката овде никогаш не запира, можете да заборавите на времето и само да се грижите за тоа кој коктел е идеален зa вас.

Санта Фе, Ново Мексико

 Санта Фе е еден од најголемите спа центри во светот, и затоа е повеќе популарен меѓу љубителите на  велнес.

Аризона, пустината, масажите и релаксацијата овде ќе ве “нахранат” со мир и хедонизам. Ќе уживате во јога, готвење и медитација, а цените се многу прифатливи за да можете да си дозволите сè што ќе посакате. И градот е многу интересен со детали како во стар американски филм.

Крит, Грција

Крит е сончев, заводлив и толку волшебен што многумина велат дека тоа е токму најубавиот остров во светот. Ако се одлучите за прекрасните плажи на Крит, погрижете се да патувате долж островот, затоа што ќе уживате во културата што потекнува од стариот век.

Папагајо, Костарика

 Рај за љубителите на летање и шарените папагали.Дури и еден од официјалните туристички слогани на Костарика е “дојдете во Костарика и станете едно со природата”.

Пацифичкиот тропски рај каде што ќе посакате да ги пушите корените и поминете идиличен живот на плажа. Кому тоа не му звучи привлечно?

Кокос, палми, нежен ветер, смарагдно море и егзотични ритми … Сето ова повикува на авантура. Тука исто така можете да ги видите познатите камени топки на културата Дикис, Индијанскиот резерват и да уживате во прошетките во главниот град на Костарика – Сан Хозе.

Остави коментар

Почетна // патување // ДЕСТИНАЦИИ // #friendshipgoals: 5 дестинации идеални за патување со вашата најдобра пријателка
Горе