20 септември, 2019

Радио

Лас Вегас, “Главниот град на забавата во светот”, продолжи да ја гради својата репутација со силни светла, врвни имиња на забавувачи и изведби, светски познати кујни, прекрасни бањи, луксузни хотели, жешки ноќни клубови и возбудливи рекреативни активности кои нудат неограничени можности. Претстави кои се натпреваруваат само со оние на Бродвејската ноќна претстава , од кои некои нудат ексклузивни турнеи зад сцената.

Секоја година се појавуваат нови хотелски комплекси, од кои секој од нив се натпреварува во неспоредлив луксуз и искуство, и тие нудат секаква комбинација на простор што може да ви затреба, сместување на групи од сите големини со соби за спиење, експанзивни простории за состаноци и простор за настани.

Дали имате време да купувате? Тогаш Вегас е вашата дестинација! Купувачкото искуство тука е толку големо што само ако сте го патувале светот можете да му најдете еднакво. За среќа, во Лас Вегас можете да ги најдете сите бутици во растојание од 2 милји прошетка низ Булеварот Лас Вегас – The Strip. Опциите за јадење во областа се движат од едноставна паб; до француска кујна со 5-ѕвезди ; во највисоко оценети ресторани кои ги прикажуваат некои од најпознатите готвачи во Америка; на ексклузивни тематски забави кои ги прават вашите гости “ѕвезди на црвен тепих”.

Центарот на Лас Вегас е местото каде што се започна. Овде го наоѓаме Fremont Street искуството преплавено со светлина каде уличните изведувачи ги забавуваат своите гости. На исток,кај езерото Лас Вегас се наоѓаат луксузни хотели. Истражете ја браната Хувер, која се смета за едно од “модерните инженерски чуда на светот”, а потоа релаксирајте се и уживајте во ручек на реката Мисисипи на езерото Мид.

Ако барате возбуда надвор од патеката, дозволете им на вашите гости да летаат со хеликоптер до Големиот Кањон, додека уживаат во персонализирана турнеја од пилотот. Додека сте таму, патувајте назад во времето на пријатен ранч, каде што гостите ќе бидат почестени со полноќна “каубојска” вечера.

Остави коментар

Горе