25 април, 2019

Радио

Пробајте го овој лесен рецепт во кој ќе уживате во сите сетила.

Состојки:

200 гр крем од лешник

2 јајца

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 190 ˚C. Одделете ја жолчката и белката во 2 садови. Додадете го кремот на жолчките и измешајте за да се изедначи смесата. Белките изматете ги во пена и полека додавајте ги на првата мешавина.

Ставете ја смесата во подмачкан калап за печење и печете 15-17 минути.

Пријатно!

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Без брашно: Чоко суфле од само 2 состојки
Горе