24 јуни, 2019

Радио

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 1 кисела краставичка

* 2 лажици мајонез

* малку сол

* 125гр крем сирење

* 4 јајца

* црвен пипер за попрскување

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

– Ги вриме и ги лупиме јајцата

– Ги сечеме внимателно на половина.

– Внимателно ги одстрануваме жолчките и ги гмечиме со вилушка.

– Кон жолчките ги додаваме и останатите состојки и добро промешуваме.

– Ги полниме половинките со подготвената смеса.

– Попрскуваме со малку црвен пипер.

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Јајца полнети со кисели краставички
Горе