10 април, 2020

Радио

Состојки:

  • 2 кисели млека
  • 1 ½ чаша брашно (200гр)
  • 100гр кокос
  • ½ чаша шеќер
  • ½ чаша масло
  • 1 прашок за пециво
  • 100гр чоколадо

Подготовка:

Во брашното додадете го прашокот за пециво и измешајте, додадете го киселото млеко, шеќерот, маслото и кокосот и убаво соединете ги.

Тепсијата обложете ја со хартија за печење, па истурете ја смесата во плех со помали димензии, израмнете ја и печете на 190 степени околу 40 минути. Топлиот колач прелејте го со чоколадна глазура.

Пријатно!

  1. Stranicata e dosta interesna I cesto gi sledam objavite

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Лесен и вкусен десерт кој ќе ве воодушеви
Горе