Многу вкусни крофни од тиквички

8 мај, 2018
14

Состојки:
1 тиквичка
1 јајце
1 пециво
5-6 лажици брашно
½ лажиче ракија
Сол
Бибер
Магдонос
Сусам
Лен
Семе од коприва
250 мл масло за пржење

Подготовка:

Најпрво се ренда тиквицата на крупната страна од рендето. Не се цеди од водата.
Се додаваат јајцето, брашното, пецивото, ракијата и зачини по ваш избор.
Убаво се промешува смесата да се соедини.
Се става маслото да се загрее и со лажичка се ставаат крофнички да се пржат. Се пржат по на тивко.
Кога ќе заруменат од 2 страни се редат на хартија да ја впие маснотијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris