Практично и декоративно: 6 начини за виткање палачинки!

30 мај, 2018
12

Палачинките можете да ги искомбинирате со различни филови. Она што е заедничко за сите овие специјалитети е тоа дека пред сервирање треба да ги свиткате. Основната цел на виткањето на палачинката е пред се да не истече филот, но може да има и одредена декоративна улога.

Погледнете го видеото кое ви открива 6 начини за виткање на палачинки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris