22 ноември, 2019

Радио

Палачинките на мнозинството луѓе им се омилен десерт, а сега ќе бидат уште полесно подготвени со само три состојки.

Состојки

банана

две јајца

цимет

Подготовка

Бананата излупете ја и изгмечете во сад. Потоа додадете две јајца, измешајте, потоа додадете го циметот и повторно заедно измешајте се. Можете веднаш да ги печете, наједноставно се печат како и класичните американски палачинки!

Едноставен и брз начин на подготовка на вкусен десерт. Пријатно!

Остави коментар

Почетна // Рецепти // ПРОБАЈТЕ ГИ НАЈЕДНОСТАВНИТЕ палачинки со само три состојки!
Горе