21 март, 2019

Радио

Состојки:

4 компири
8 јајца
маслиново масло
сол и бибер

Подготовка:

Излупете ги компирите, исечете ги на кругови, а потоа секој круг на четири дела. Пржете ги во врело масло додека да станат крцкави. Посолете ги компирите, па додате ги во чинија каде сте ги изматиле јајцата со малку сол.

Сипете ги јајцата со компири во тава со маслиново масло, додека се испржат и јајцата. Ова предјадење е одлично и кога се сервира топло и ладно.

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Шпански омлет со компири
Горе