20 септември, 2019

Радио

Состојки

  • 200 гр јогурт
  • 250 гр ситно сирење
  • 4 jajца
  • 200 гр брашно
  • 100 мл масло
  • 1 лаживче сол
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • 2 пиперки

Подготовка

1.Изматете ги јајцата, додадете го јогуртот, маслото и брашното, солта и прашокот за пециво, а потоа соединете ги во смеса. Доддете ситно сирење и ситно исецкани пиперки.

2.Смесата ставете ја во калап за мафини, па печете на 180-200C 15 минути.

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Солени мафини со пиперка и сирење
Горе