Торта со пишкоти и малини

16 јули, 2018
13

Состојки: Количина:

– Бисквити – пишкоти 400g

– Шлаг 500g

– шеќер во прав 100 гр.

– кисела павлака 4 чаши

– Малини 600g

– Сок од портокал 300 мл

– Шлаг 200g

– Кисела вода 200ml

Видеото за детална подготовка можете да го погледнете подолу.