64-годишна жена од Шпанија е двојничка на Доналд Трамп

10 мај, 2018
10

Долорас Лаис е сосема нормална жена од Шпанија која си работи на фарма. Но, нејзините фотки станаа вирален хит поради неверојатната сличност со американскиот претседател Доналд Трамп.

Долорас била откриена од шпански новинар додека си берела зелки на нејзината фарма. Тој ја интервјуирал и направил фотки од неа.

64-годишната жена дури и во погледот, тенот и ставот наликува на 71-годишниот Трамп.

Целиот живот таа го минала во Cabana de Bergantinos, покраина во Шпанија, и има среќен 40-годишен брак.

Не била возбудена за веста дека станала интернет хит, која и ја пренела ќерка ѝ, затоа што го обожава својот мирен живот на страна од социјалните мрежи.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris