Чудо во Трстеник: Соседот платил комунални услуги за целата зграда!

31 јули, 2018
tr

Еден жител на Трстеник, за кој се претпоставува дека живее и работи во странство, однапред ги платил сите сметки за целото соседство за месец јули, дознаваат “Новости” во ЈКП “Комстан” во Трстеник.

Имено, овој добронамерен човек дојде пред шалтерот на оваа компанија, каде што беше голема гужва, за да се распраша дали е можно за целата зграда каде што има стан да плати аванс за комунални услуги.

– Кога одговоривме дека е можно тоа авансно плаќање, тој платил по 1.000 динари за секој стан во зградата, што одговара приближно на месечната потрошувачка на оваа зграда во Трстеник – вели Билјана Андрејиќ за “Новости”.

– Бев изненадена, бидејќи за осум години, колку што работам, не видов ништо слично. Му реков, “Секоја чест”, и тој се насмеа и рече: “Само сакав да ги израдувам соседите, не се гледаме многу често”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi