Го пукна р’бетот, беше неподвижна 3 месеци, а тоа што сега го прави е лудило!

23 мај, 2018
8 copy

Деми Багби (16) од се може да создаде мотивација за вежбање. Откако доживеа голема трагедија, ѕвездата на инстаграм одлучи да се посвети на фитнес.

“Пред две години, го скршив ‘рбетот и сериозно се повредив, а јас бев многу блиску да останам парализирана. Ми рекоа дека никогаш нема да може сериозно да тренирам, ниту да правам ништо друго”, рече таа минатата година, додавајќи:

“Видов како луѓето вежбаат кросфит и други тешки обуки, па си ветив дека ако не можам да одам повторно, ќе се занимавам со нешто интересно. Секој ден се обидував да научам нешто ново, да бидам здрава и фит”, рече таа.

По закрепнувањето, и 3 месеци без можност да се движи, започна да се занимава со бодибилдинг и има цела армија од обожаватели – скоро 700.000 следбеници на Инстаграм и милиони прегледи на снимките.

Не се срами да ги покаже своите способности на јавни места и секогаш е добро расположена.

Таа инспирираше многумина да работат напорно и да го живеат животот што го заслужуваат.

View this post on Instagram

I ❤️ pullups

A post shared by Demi Bagby 💋 (@demibagby) on

View this post on Instagram

It's all just for fun 🤓

A post shared by Demi Bagby 💋 (@demibagby) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris