Отишла на ултразвук, а кога го видела лицето на бебето…

29 јуни, 2018
12

Бремена жена од Австралија била на ултразвук и се замрзнала од фотографиите на своето идно дете. Имено, на ултразвукот било снимено лицето на детето од предната страна, кое изгледало како череп од мртов човек.

Кога бремните жени одат на ултразвук за да си го видат своето бебе, најчесто се радосни и среќни од сликите од ултразвукот и едвај чекаат да ги споделат со сите. Потоа заедно со своите семејства и пријатели ги проучуваат и коемнтираат детето на кој родител ќе биде слично.

Но, една австралиска бремена жена се нашла во сосема спротивна ситуација. Шарни Тарнерн останала во шок кога ги добила фотографиите од своето бебе. Фотографијата ја објавила на својот Твитер.

– Техничарот на ултразвукот одлучил да го сними лицето на детето од предната страна и тоа е најстрашната работа која сум ја видела во животот, напишала Шарни.

Сепак, техничарот набрзо ја смирил и и кажал дека секој череп кој се снима фронтално, од блиску и детално изгледа така.

Шарни со нејзината објава на Твитер се нашалила, но во коментарите добивала совети дури и за абортус.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi