Ова светот сеуште не го видел! Користел 80 000 пчели за да го создаде ова…

16 јули, 2018
5

Фирма од Шкотска која се занимава со производство на виски собрала војска од 80 000 пчели, а пчеларот Робин Терон добил задача да направи склуптури какви што светот до сега не видел…

Почетокот изгледа вака…

skulpture-od-pcela-sace-1

skulpture-od-pcela-sace-2

skulpture-od-pcela-sace-3

skulpture-od-pcela-sace-4

Конечниот производ откако пчелите завршиле неверојатна работа, изгледа вака:

skulpture-od-pcela-sace-5

skulpture-od-pcela-sace-6

skulpture-od-pcela-sace-7

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi