Оваа девојка “забременува“ после секој оброк!

19 јули, 2018
15

Стомакот на Британката Рејчел Харли (19) се дува како балон после секој оброк. Лекарите тврдат дека таа боледува од абдоминална адхезија, односно некакво пореметување на внатрешните органи.

Таа боледува од мошне ретка болест што се манифестира на следниот начин: Веднаш после оброк, нејзиниот стомак се дува до тој степен што таа изгледа како да е во девети месец бременост.

После операцијата конечно можев да јадам нормално, но таквата состојба не траеше долго. Се чувствувам очајно. Што и да изедам, мојот стомак веднаш ќе се надува како балон – раскажува девојката.

Иначе, абдоминалната адхезија, односно израстоците во стомачната шуплина настануваат на местата на повреда на внатрешните органи после операција. Ткивата се особено чувствителни и тие израстоци во одредени случаи можат да доведат до смрт на пациентот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi