3 годишно вежбање и урамнотежена исхрана целосно го промениле нејзиното тело

20 јули, 2018
везб

27-годишната Лаура Мицетич имала повеќе од 135 килограми и поради тоа се соочувала со бројни здравствени проблеми. Сфатила дека без големи промени во начинот на исхрана и стилот на животот нема напредок за подобро.

За Лаура, нејзината тежина претставувала сериозен проблем, промените започнале со промена на исхраната, одење во спортска сала и користење на тегови. За година дена на таков начин успеала да отстрани 45 килограми.Иако можеби сето тоа звучи така едноставно, Лаура за успехот може да и се заблагодари на дисциплината, бидејќи за сето тоа време променила многу техники на вежбање и планови на исхрана. Зачудувачки резултати постигнала со напорна работа.Она што започнало како борба за отстранување на екстра килограми, се претворило во животна приказна за успехот што Лаура секојдневно ја дели со преку 300.000 следбеници на Instagram. За својот денешен изглед може да му се заблагодари на тригодишното вежбање.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi