Му се расипало возилото и првиот работен ден на новото работно место тргнал пешки на полноќ. Поминал 30 километри, а потоа шефот одлучил да го награди

24 јули, 2018
ц2

Еден студент од Алабама оставил добар впечаток кога на првиот ден дошол на новото работно место, а за него веќе се исплатело. ” Nisan altima”, возилото на Вотера Кара, старо 15 години, се расипала на денот пред да треба да почне да работи во компанијата за селење ” Belhops” во Пелах.

Кога автомобилот на Волтер Кар се расипа, целата ноќ одеше, па затоа можеше да дојде на време за првиот ден на работа во компанијата што се наоѓа – околу 20 милји патување.Главниот извршен директор бил толку импресиониран што му дал на студентот од Алабама свој сопствен Ford Escape од 2014 година. https://cnn.it/2Noyvx6

Волтер (20) не сакаше да задоцни на првиот ден, па го напуштил својот дом во Хоумвуд околу полноќ и почнал да оди, сам во темница, за да помине 32 километри и да дојде на време. Полицајците го забележале во 4 часот наутро во Пелхам и го одвеле на доручек, за да потоа го однесат до ново работно место.https://youtu.be/1Km8cvlv6V0

Волтеровиот прв клиент – Џени Лејми – му понудила малку одмор, но тој инсистирал веднаш да започне со работа. Лејми дознала дека Волтер и неговата мајка останале без куќа во Луизијана во текот на ураганот Катрина, по што тие се преселиле во Алабама.Лејми била импресионирана од Волтеровата работна етика и ја отворила страницата на GoFundMe платформата за да собира пари за купување на нов автомобил. До сега е прибавено повеќе од 32.200 долари, што е многу повеќе од целните 2.000.Кога извршниот директор на ” Belhops” Лук Марклин се запозна со новиот работник, лично го однесе својот “Ford eskejp” од 2014 година на Волтеровата адреса и му го додели автомобилот, пренесува “Fox News”.https://youtu.be/3foGxddh4U8

-Ме изненади – признава Марклин. – Сè што направи тој ден е точно она што ние го претставиме – срце и решителност. –

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi