Пронајдоа порака во шише која патувала две години, и ја крие оваа трогателна приказна

24 јули, 2018
сх

Скоро сите пораки во шише кои се пронајдени до сега, ја кријат истата порака. Меѓутоа, приказната за оваа е сосема поинаква и никогаш не е видена до сега.

Една фамилија одлучила, по голема загуба, да ја олесни својата душа со пуштање на фотографија од својата почината мајка во шише низ вода.

– Сестра ми  и јас одлучивме да ја ставиме фотографијата на нашата мајка во шише и да ја пуштиме низ морето, да видиме каде се приказната на мајка ни ќе заврши. Ако наидете на ова шише, ве молиме да ни се јавите или да напишете и вие некаква порака, и вратете го во вода. Шишето доаѓа од Северна Каролина – стои во пораката.

Меѓутоа, неколку часа подоцна се нашла една жена и контактирала со братот и сестрата. Тие се разочарале што не отишла пораката малку подалеку, но по враќањето во морето, стигнала до Мароко.

Братот и сестрата беа изненадени што пловело шишето толку долго и завршило на една таква сончева плажа.

По објавувањето на нивната приказна, социјалните мрежи почнаа да шират пораки за поддршка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi