Тие купиле виолина за 50 долари, и кога дознале колку НАВИСТИНА вреди се шокирале!

30 јули, 2018
В

Заложната куќа во Самервил, Масачусетс, во САД, купила виолина од 50 долари, што се покажала дека вреди многу повеќе. Едно 5 000 пати повеќе!

Телевизијата WFXT објави дека новите вработени во LBC Boutique и Loan LBC не знаеле што купиле кога плаќале за виолина на Фердинанд Гаљано, рачно изработена во 1759 година, со вредност од 250.000 долари.Менаџерот за операции, Дилан МекДермот, рече дека само гудала  од овој мајстор вредат помеѓу 16.000 и 18.000 долари. Полицијата соопшти дека виолината била украдена, била вратена на сопственикот и истрагата е во тек.МекДермот рече дека вработените во продавницата во иднина ќе треба да ги замолат луѓето што ќе донесат виолина да им отсвират нешто, со цел да знаат дека инструментите се нивни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi