Во Кина за да посетуваш блог треба да имаш дозвола од власта

12 јули, 2018
10

Градските власти во Пекинг објавиле дека корисниците на блогови мора да бидат регистрирани под нивните вистински имиња и ќе треба да чекаат три месеци за да им се одобри барањето.

На корисниците не им е дозволено да се регистрираат лажно, според правилата на регострација кои ги пренесуваат државните медиуми.

Компаниите кои користат блогови исто такатреба да се регистрираат со вистински информации. Корисниците имаат три месеци да се регистрираат по овие правила.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi