6 април, 2020

Радио

Џиџи Хадид пред неколку дена, ја проба „IT“ бојата за 2019. година и го распамети целиот свет. Штом познатиот институт за бои Panton откри дека станува збор за коралната боја, младата манекенка ги прошета бојата и деколтето низ Њујорк и го крена целиот град на нозе.

Меѓутоа, после неа во овој тон се појави многу постарата Џенифер Лопез и не, не разочара.

Пејачката облече корално портокалов фустан, сатенски мантил во иста боја, демонстративно се поткачи на неонски чевли со вискоки потпетици, а целата комбинација ја круниса со очила за сонце, кои исто така се со иста боја.

Досега ниту еден моден дизајнер во светот не успеа да оцени која од нив подобро ја носи бојата. Фановите останаа без зборови кога ги видоа фотографиите.Комплименти летаат на сите страни.

Остави коментар

Почетна // Забава // Џеј Ло ја ископира 26 години помладата Џиџи во најмодерната боја за 2019: Фановите останаа без зборови!
Горе