4 јуни, 2020

 

Холивудските ѕвезди се договорија околу старателството над децата.

Поранешниот холивудски пар Анџелина Џоли и Бред Пит се разделија во 2016. година и оттогаш тие водат битка за старателство над нивните шест деца.

Како што сега пренесуваат американските медиуми, прекрасната актерка и Бред го откажаа судскиот процес и се на пат да постигнат договор за заедничко старателство.

Всушност, и двајцата сфатија дека ваквата ситуација само им штети на децата и се подготвени да се договорат околу старателството.

View this post on Instagram

???

A post shared by Shiloh Jolie Pitt (@shiloh.jolie.pitt) on

View this post on Instagram

???

A post shared by Shiloh Jolie Pitt (@shiloh.jolie.pitt) on

Бред десега поминуваше минимално време со децата, но тоа наскоро ќе се промени со договорот на двете страни. Бред и Анџелина се родители на 17-годишниот Медокс, 14-годишниот Пакс, 13-годишната Захара, 12-годишната Шајло и десетгодишните близнаци Нокс и Вивијан.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Ги закопаа воените секири: Анџелина и Бред донесоа многу важна одлука!
Горе