Звездата на Реал Мадрид ја откажа венчавката!

24 јули, 2018
р3

Фудбалерот, сепак, нема да застане на “лудиот камен”.

Фудбалерот на Реал Мадрид, Гарет Бејл, (29), ја откажал свадба што требаше да се случи во текот на летото во еден италијански дворец, бидејќи неговата вереница Ема Рис Џонс (26) и тој наидоа на одредени семејни проблеми.Гарет и Ема се познаваат уште од детството и “целиот живот” се заедно, а неодамна добија и трето дете – синот Ексла, додека веќе имаа две керки Албу и Наву.Венчавката е очигледно откажана, тврди “Сонце”, поради тоа што парот имал многу проблеми оваа година, па сакаат да ги смират животите пред да се венчаат, а еден од главните проблеми е татко и на Ема, Мартин, кој излегол од затвор.”Сеуште многу се сакаат,само имаат многу работи со кои што треба да се справат прво”, тврди изворот за таблоидот.

И херојот на  Реал подигна глас: Разочаран сум …Ема, наводно, сака да го среди односот со татко и, кој шест години помина во затвор откако измами луѓе за пари и вкупно “украде” скоро три милиони долари.Венчавката е наводно преместена за 2019 година, а во меѓувреме Бејл можеби повеќе и нема да биде играч на Реал, бидејќи Баерн, Тотенхем, Јунајтед го сакаат…