3 јуни, 2020

Познатата актерка на свет донесе девојче.

Кејт Хадсон (39) го роди третото дете во вторникот попладне. Таа и нејзиниот партнер, Дени Фуџикава (32), одлучија да и дадат име Рони Роуз Хадсон Фуџикава.

“Одлучивме да и дадеме име на нашата ќерка Рони, по нејзиниот дедо, Рон Фуџикава. Тој беше посебен човек и многу ни недостасува. Голема чест е што ќе го носи неговото име”, напиша актерката на нејзиниот Инстаграм.

Кејт има син Рајдер (14) од поранешниот сопруг Крис Робинс (пејачот на групата Black Crowes) и седумгодишниот Бингам со поранешниот вереник, пејачот на групата Muse, Met Belamij.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Браво за мајката!
Горе