25 мај, 2020

Познатата актерка не престана да не воодушевува со нејзиниот моден избор.

Claire Foy  е една од најголемите откритија во последните неколку месеци. Покрај тоа што е исклучително талентирана, не престанува да не воодушевува со нејзиниот стил.

За премиерата на филмот “The First Man”, актерката одбра елегантна тоалета со боја на невен, а зад целиот дизајн стои брендот Oscar de la Renta, а златните чевли и украсот во косата ја надополнија оваа модна комбинација во стилот на стар Hollywood.

На премиерата се појави и актерот Ryan Gosling , кој совршено се совпадна со Клер, а за оваа пригода го избра зелениот костум на Gucci и жолтата поло маица.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Claire Foy изгледа величенсвено во тоалетата од Oscar de la Renta
Горе