16 октомври, 2019

Радио

Слушате за неа со години наназад, а дали знаете дека денес тек го слави својот 24-ти роденден? Пред осум години, светските медиуми објавија шокантни вести – ѕвездата на филмот “Зелената милја” во која глумеше брилијантот Том Хенкс, се ожени за малолетничка!

Станува збор за Даг Хачинсон, ѕвездата на култниот филм, но исто така и на една епизода од “Досиеа Х” и 34-години помладата девојка – старлета Кортни Стоден.

 

Lights. Camera. Aaaaaaaactually she’s not ready yet #glam

A post shared by Ember (@courtneyastodden) on

Парот го привлече вниманието на јавноста со ненадејната венчавка, за која мајката на невестата потпишала согласност – во моментот кога таа го изговараше судбоносното “да“, Кортни имаше само 16 години.

Звездата на “Green Mile” и дотогаш анонимната “силиконска” блондинка поминаа шест години заедно, тие, наводно, се разделија минатата година, а на почетокот на оваа конечно поднеле барање за развод.

Пред две години, Кортни преживеа спонтан абортус кој што е документиран на социјалните мрежи, исто како и емоционалната криза што следеше по соопштението дека се разведува од Даг.

Сега таа “дојде за себе”, објави сингл за бракот со актерот наречен “6teen” и најави брилијантна музичка кариера.https://www.instagram.com/p/Bl6ZkFFFw9x/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Слушнете ја пејачката Кортни Стоден!

Get tickets now! Link in bio 💋 #offtherecord #august #album #ember

A post shared by Ember (@courtneyastodden) on

 

Остави коментар

Почетна // Забава // Девојка која го шокираше светот!
Горе