3 јуни, 2020

Потоа сите знаеја која е Шантел…

Шантел Џефрис, убавицата која е една од најбараните модели, се стекна со слава поради  шпекулацијата дека е девојка на Џастин Бибер. Вниманието го доби поради  “дивеењето” на канадска поп-ѕвезда во жолто “ламборџини” во кое ја возеше згодната Шантел, и поради што тој беше уапсен пред четири години.

По овој скандал, таа го привлече вниманието на јавноста, а потоа по  периодот на “мирување”, повторно се појави минатата година како девојка на актерот Вилмер Валдерам, откако тој ја прекина  долгогодишната врска со пејачката Деми Ловато. Сепак, ни ова не траеше долго време …

Ја поврзуваа и со музичарот The Weeknd, како и со раперите Лил Твист и Џастин Кобс, кој е син на П.Диди.

Од јули 2016 година, убавата Шантел одлучи, покрај моделирањето, да се испроба и како диџеј, па сеуште редовно пушта музика на големи забави и во клубовите.

На денешен ден, кога го слави роденденот и полни 26 години, погледнете во што секојдневно уживаат повеќе од четири милиони нејзини следбеници :

View this post on Instagram

Haaaad to ??‍♀️ ? chanteltaleen

A post shared by ?Ceejay The Dj? (@chanteljeffries) on

View this post on Instagram

@omnianightclub tonight ??‍♀️ #heartofomnia ??

A post shared by ?Ceejay The Dj? (@chanteljeffries) on

View this post on Instagram

The Wait is actually almost over ??❤️

A post shared by ?Ceejay The Dj? (@chanteljeffries) on

View this post on Instagram

Chantel’s ?‍♀️

A post shared by ?Ceejay The Dj? (@chanteljeffries) on

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Девојката која се прослави со скандалот!
Горе