7 јуни, 2020

Како изгледа рустикалната куќа во која што живее познатата пејачка?

Добро познатата пејачка и од неодамна актерка Лејди Гага моментално ја гледаме во хит филмот  “А Star is born”, а додека со нетрпение ja очекуваме нејзината нова музика, ѕирнавме во нејзиниот дом во вредност од над 22 милиони американски долари.

Куќата на познатата пејачка се протега на над 10.000 квадратни метри и се состои од три спални соби и седум бањи. Иако веројатно очекувате еклектичен ентериер, домот на познатата пејачка е уреден во многу рустикален стил, а посебно се издвојуваат шталата со коњи  и прекрасната куглана.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Ѕирнете во куќата на Lady Gagа вредна повеќе од 22 милиони долари
Горе