Изненадување! КЕРИ ФИШЕР ќе биде во STAR WARS: епизода IX

31 јули, 2018
k

Приказната на Леа не е сеуште завршена.

Кери Фишер постхумано ќе ја репризира нејзината иконска улога на Леа Органа уште еднаш во доаѓањето на Star Wars IX. Lucasfilm ја објави веста во петокот (27-ти јули), заедно со листа на другите членови на актерската екипа потпишани за следниот филм.

Неочекуваното враќање Фишер ќе се диригира со користење на необјавени снимки првично направени за Star Wars: The Force Awakens – со целосната поддршка на ќерката на починатата ѕвезда (и колега актер во Star Wars ), Били Лурд.

Фишер ненадејно почина на 60-годишна возраст во декември 2016 по снимањето на Star Wars: The Last Jedi, ги поттикнува обожавателите да се прашуваат како сагата за Skywalker може да се движи во завршната етапа без еден од своите главни ликови. Очигледно, режисерот Џ. Абрамс се бореше со истите прашања, дури и откако Lucasfilm вети дека нема дигитално да се рекреира ѕвездата.

“Ние очајно ја сакавме Кери Фишер” Абрамс вели во новата изјава. “Наоѓање навистина задоволувачки заклучок на сагата Skywalker без неа не излудуваше. Ние никогаш немаше да ја замениме, или да користиме CG карактер. Со поддршка и благослов од нејзината ќерка, Били [Лурд], се најдоа начини да се почитуваат наследство и улогата на Кери како Леа во епизода IX со помош на невидени снимки кои ги снимивме заедно во епизода VII “.

Членовите на актерската екипа Дејзи Ридли, Адам Драјвер, Џон Бојега, Оскар Исак, Лупита Нјонго, Домнал Глисон, Кели Мари Тран, Џонас Суте и Lурд сите ќе се појават во епизодата IX. На нив ќе се приклучат Стејплс Марк Хамил, Ентони Даниелс, Били Ди Вилијамс, кој е поставен да ја репризира улогата на Ландо Карлисиан за прв пат од 1983 година во Return of the Jedi. Уште не се знае дали Гери, францускиот булдог, е снимен за друга улога.

Star Wars: Episode IX снимањето е предвидено да започне на 1 Август во Лондон за да биде објавено на 20 Декември, 2019.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi