7 јуни, 2020

Лејди Гага ги шокираше сите со серијата на бизарни фотографии во кои се појави на Инстаграм на 28 август.

Лејди Гага, 32, никогаш не престанува да нè изненадува со нејзините чудни начини, но поп-ѕвездата навистина се надминала овој пат. Мајката чудовиште сподели нова група на фотографии со нејзините 30 милиони Instagram следбеници, и тие ќе ја спуштат вашата вилица директно на подот. Гага е речиси целосно гола во сликите! На првата фотографија што ја сподели, поп-ѕвездата се гледа наведната, како да облекува хулахопки, со ништо друго да го покрива нејзиното тело. Пејачката на “Million Reasons” ги има прикажано целосно нејзините тетоважите на сликата, а целата нејзина витка рамка е видлива, освен  нејзините гради кои се заматени.

Сликите фотографирани од Ели Расел Линец се ново ниво на ризик, дури и за мајката чудовиште. И покрај тоа што Гага е покриена со чисто бели хулахопки во втората фотографија што ја објави, сликата сѐ уште не и остава многу на имагинацијата! Уметничките фотографии се повеќе провокативни отколку гламурозни, а Гага ја поседува темата до крај. Одлично ја носи тешката црна шминка околу нејзините очи, изгледајќи целосно како Rockstar, што таа е. Косата на Гага на фотографијата, исто така, не треба да се игнорира. Таа ни дава некои сериозни Доли Партон вибрации со оваа огромна фризура!

Во третата слика од серијата на фотографии, пејачката става месо боја пар хулахопки и се чини дека стои до неидентификуван човек кој седи на каучот. Ова не е прв пат Гага да соработува со овој фотограф. Ели е истиот фотограф кој го сликал претходен сет на фотографии на Инстаграм на Гага! Интригантниот сет на фотографии кој беше споделен пред неколку недели ги натера малите чудовишта насекаде да прашуваат: “Што подготвува Gaga?!”

?: @elirusselllinnetz

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

?: @elirusselllinnetz

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

Постои голема можност сликите да се направени за цел на претстојната промоција на Гага за престојот во Лас Вегас. На почетокот на ова лето, пејачката на “Bad Romance” најави шоу со 27-емисии во новиот  Park MGM ресорт. Настаните, кои ќе започнат на 28. Декември, и ќе траат до есента во 2019 година, се насловени LADY GAGA ENIGMA и LADY GAGA JAZZ & PIANO.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Лејди Гага објави целосно разголени фотографии на Instagram
Горе