5 август, 2020

Холивудската легенда веќе некое време живее одвоено од сопругата.

Американскиот актер, режисер, продуцент и двоен добитник на Оскар и Златен глобус, Роберт Де Ниро, се разведува после 21 година брак од неговата сопруга Грејс Хајтауер.

Де Ниро во последно време доаѓа сам на настаните, а двојката веќе одамна не живее заедно.

Извор близок на парот открива дека Роберт и Грејс официјалните информации за разводот ќе ги објават во наредните недели.

Ова не е првата разделба на парот, бидејќи во 1999. година, само две години по венчавката, актерот веќе побара развод, но никогаш не дојде до него.

Наместо тоа, двојката ги обнови своите завети на вечна љубов во 2004. година. Тие имаат две деца, дваесетгодишниот син Елиот и шестгодишната ќерка Хелен.

На Де Ниро ова ќе му биде втор развод, бидејќи во 1988. година се разведе од својата прва сопруга Дијана Абот.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Не им одеше: После 21 година брак Роберт де Ниро пред развод
Горе