4 јуни, 2020

Ники Минаж е уште поголем обожавател на Пит Дејвидсон отколку што мислевме! Ариана Гранде сподели слика од него на која раперката не можеше да и одолее.

Ники Минаж, 35, го постави прашањето за кое сите се прашувавме: Дали има повеќе од еден Пит Дејвидсон (24), наоколу? Ариана Гранде (25) вечно ја врза ѕвездата на SNL откако се вери со него во почетокот на јуни. Но, Ники едноставно не можеше да се справи со занесеноста по Пит откако Ариана сподели слика од нејзиниот вереник на август. 28, кој имаше светла насмевка и изгледаше толку ѓаволски убав со ракави со тетоважи кои потсетуваат на лошо момче . “Omg @ the most perfect man on the planet“, раперката “Barbie Dreams” напишала под црно-белиот портрет. “Wtf does he have a brother b*tch??!”

Мразиме да ти соопштиме Ники, но не, тој нема. Пит има помлада сестра, Кејси Дејвидсон! Но, сметаме дека Ники веќе го знаеше одговорот на сопственото прашање, знаејќи дека таа се познава со Аријана од 2011 година и соработуваа на пет синглови заедно (најновиот, сингл на Ники “Bed” и синглот на Аријана  “The Light Is Coming”).

Двете врвни имиња на плејлистите имаат сестринска врска на голема сестра и мала сестра, како што самите меѓусебно си се нарекуваат. Нивното пријателство на Твитер и Instagram служи како доказ за тоа!

Аријана дури и отиде толку далеку што ја бранеше Ники на Твитер во врска со Тревис Скот, 26, за наводно користење на Кајли Џенер, 21, за да го промовира својот нов албум. На Sweetener listening забавата на август. 22, менаџерот на Ари, Скот Браун, и рече на публиката дека албумот на Ари ќе биде “100%” врв како бр. 1 албум таа недела, на кое поп-ѕвездата одговори: “Ние имаме уште три дена, не знаеме што може Тревис да извлече!” .

Се разбира, Ники ќе даде голема поддршка за нешто што Аријана го сака … што најмногу е Пит. Но провокативното прашање на раперката, исто така, укажува на тоа каде стои нејзиниот сегашен љубовен живот. Трпението на Ники е кратко со мажите во последно време. Ќе и користи ново освежување во нејзиниот живот!

!

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Барем Пит помина со пријатни зборови! И лесно е да се види зошто. Не е ни чудно што им а сингл наречен според него во Sweetener.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Ники Минаж го идолизира “свршеникот” на Аријана Гранде, Пит Дејвидсон: ‘Does He Have A Brother, Bitch?’
Горе