25 април, 2019

Радио

Актерската легенда почина во 82. година.

Актерот Берт Рејнолдс почина од срцев удар во болницата во Флорида.

Американските медиуми пренесоа дека актерот по срцевиот удар веднаш бил префрлен во болница, но докторите не можеле да му помогнат.

Берт глумеше во бројни филмови и серии – неговите најзначајни улоги се во “Смоуки и Бандит”, “Boogie Nights” и “Cannonball Run”.Рејнолдс пред три години ја шокираше јавноста кога изјави дека “Чарли Шин заслужил ХИВ”.

Остави коментар

Почетна // Забава // Почина Берт Рејнолдс
Горе