17 јули, 2019

Радио

Актерот се оженил со долгогодишната девојка на романтична церемонија во Италија.

Дејвид Хаселхоф, по долгогодишната врска со Хејли Робертс (38), одлучи да направи венчавка во волшебната Пуља.Ќерките на Дејвид, Тејлор (28) и Хејли (25), исто така, присуствуваа на романтичната церемонија.Актерот ја најави свадбата пред една недела.”Мојот роденден е во вторник, одиме во Англија и на некои други места, а потоа одиме во Пуља за да стапиме во брак, по што патуваме за Малдиви на меден месец”, откри Хаселхоф.Тој и Хејли се во врска од 2011 година, а популарниот Мич ја запроси пред две години.

Запознајте ја Хејли!

Остави коментар

Почетна // Забава // Се ожени во 66. година!
Горе