25 април, 2019

Радио

Мајката на невестата е ПОМЛАДА од него за една година!

Камила Мороне, младата манекенка и актерка, успеа она што не им успеа на “милионите” манекенки пред неа!

Успеа да го “смота” вечниот ерген Леонарда Дикаприо да ја ожени, пишуваат американските таблоиди!

Леонардо (43) и Камила (21) се веќе осум месеци во врска – паштерката на славниот Ал Пачино го заведе оскаровецот “како ниедна досега”, тврдат пријателите на актерот и додаваат дека “Лео е подготвен за брак и деца”, пренесува “Marie Claire” .

Актерот, наводно, планира да го “постави прашањето”, а дали станува збор за трач или вистината, ќе дознаеме наскоро – или кога ќе се појави со бурма или некој нов модел …Леонардо, чија идна баба е позната аргентинска глумица Лусила Соле, ПОМЛАДА од него за една година, медиумите со години наназад го нарекуваат вечен ерген, како што го нарекуваа и Џорџ Клуни, кој сега е во среќен брак и има две деца.

Уживате во поглед врз “госпоѓа Дикаприо”

View this post on Instagram

Thanks for 2k♥️

A post shared by Camila Morrone (@camimorrone) on

View this post on Instagram

Who’s gonna watch @nevergoinbackmovie? 😁

A post shared by Camila Morrone (@camimorrone) on

View this post on Instagram

Did you like Death Wish?

A post shared by Camila Morrone (@camimorrone) on

Остави коментар

Почетна // Забава // ШОК: Се жени Леонардо Дикаприо?!
Горе