28 мај, 2020

Епилог на скандалот што се случи пред четири години Оскаровка Џенифер Лоренс пред четири години беше цел на хакерски напади. Целиот свет ги видел нејзините голи фотографии, а сега конечно правдата е задоволена.

Судот во Лос Анџелес одлучи дека мажот ќе биде одговорен за хакерски напад и објавување на навредливи фотографии од актерката, и за следните осум месеци ќе заврши зад решетки.

Џорџ Гарофано (26) по излез од затворот ќе биде под надзор три години и ќе има 60 часа социјално-корисна работа, пренесува “Connecticut Post”.Лоренс дури неодамна почна да зборува за скандалот.

“Кога бев хакирана, имав чувство на ранливост, кое со ништо не можеше да се спореди. Чувствував како групно да бев злоставена од цела планета. Не постоеше личност на светот која со помош на само неколку кликови не можеше да ме види гола” рече таа за “Холивуд репортер”.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Во затвор поради голи фотографии!
Горе