22 март, 2019

Радио

Хрватската пејачка Северина Којиќ ужива во бракот со Игор Којиќ, синот на Драган Којиќ Кеба.

Пејачката на својот Инстаграм профил често споделува фотографии од своите активности.

Овој пат таа одлучи да се потсети на своето детство, па објави фотографија со нејзината мајка. Пораката која ја напиша во описот на фотографија ќе ви натера солзи на очите.

„Беше пет месеци во кома, веднаш по породувањето со мене, но преживеа и веднаш ме научи дека може и да умре за мене и мојот брат, но дека ќе посреќна, многу посреќна ако живее за нас. Ти благодарам на се мамо“, напиша Севе.

Остави коментар

Почетна // Забава // Шоубиз // 5 МЕСЕЦИ ВО КОМА ПО ПОРОДУВАЊЕТО…Северина со емотивна порака го расплака регионот
Горе