29 јануари, 2020

Радио

Дали знаевте дека може да изгледате софистицирано во ПВЦ панталони?

Моделот Adriana Lima ja сними новата кампања за козметичката линија Maybelline. За оваа пригода, стилистите избраа пудра-кремаста облека која се состоеше од ПВЦ панталони, крем ролка и женствен капут во истата нијанса. Иако Лима изгледа сензационално во избраната колекција, нашите очи, навикнати на затегнати облини во латекс панталони кои ги носат припадничките на кланот Kardashian-Jenner, го известуваат мозокот дека можеби пантолоните можат да бидат еден број помали. Но, од друга страна, нашиот моден вкус ни кажува дека доколку се носат на овој начин изгледа многу пософистицирано.

Остави коментар

Почетна // Забава // Adriana Lima совршено ги носи ПВЦ панталоните, но не како Kardashian’s
Горе