Цеца ќе стане баба! Вељко Ражнатовиќ: Богдана и јас правиме бебе!

10 јули, 2018
7

Вељко Ражнатовиќ откри дека тој и неговата вереница Богдана Родиќ интензивно “работат” на потомство и дека едвај чека на својата мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ да и го подари своето прво внуче!

Тој веќе неколку месеци е во врска со Богдана Родиќ која ја запроси на 18-ти март.

Богдана не се огласува во медиумите, но затоа по неколку месеци Вељко отворено проговори за односот со Богдана и за тоа какво изненадување и подготвуваат на Цеца.

-Богдана и јас одлично се согласуваме, навистина е прекрасна девојка. Таа е мојата среќна ѕвезда и мора пред секој меч да ми ги бакне рацете. Многу се пишува за нашата врска и нашите родители за нешто кое не го кажале. Затоа ви откривам дека се надевам наскоро ќе има принова, кажа Вељко за српските медиуми и јасно додава:

-Богдана и јас работиме да добиеме бебе, а потоа ќе има свадба. Наскоро одиме две недели на море да се одморам од натпреварите, открива Вељко.