25 мај, 2020

Денес го прославува тек 20-тиот роденден, а со години е цел на таблоидите!

Манекенката Софија Ричи денес го слави својот 20-ти роденден, а со години е во центарот на вниманието на јавноста!

Софија е ќерка на пејачот Лајонел Ричи,па од најраното детство била изложена на таблоидите и папараците.

Има огромен број придружници на социјалните мрежи, а се занимава со модата.

A post shared by Sofia Richie (@sofiarichie) on

A post shared by Sofia Richie (@sofiarichie) on

A post shared by Sofia Richie (@sofiarichie) on

A post shared by Sofia Richie (@sofiarichie) on

Нејзиното момче е Скот Дикси, поранешен партнер на Кортни Кардашијан и татко на нејзините три деца.

Се разбира, поради вниманието што го добиваат сите членови на “кланот Кардашијан”, вклучувајќи ја и околината, Софија и Скот не можам да мрднат без да бидат сликани.

Run away with it

A post shared by Sofia Richie (@sofiarichie) on

Погледнете што вели Софија за себе и за она што го сака!

Остави коментар

Почетна // Sun Story // “Девојче”, кое го полуде светот!
Горе