Џастин Бибер ја потврди веридбата: Хејли, ти си љубовта на мојот живот…

13 јули, 2018
1

Веста за свршувачката помеѓу популарниот пејач Џастин Бибер и манекенката Хејли Болдвин, набргу доби и потврда од самиот пар, кои тоа го објавија на социјалните мрежи.

Таткото на Хејли за свршувачката напиша на Twitter, но набргу го избриша постот.

Потоа, Џастин ги потврди шпекулациите на американските таблоиди и во објава на Instagram, каде напиша колку е среќен за одлуката да ја запроси својата девојка.

„Сакав да почекам некое време и ништо да не зборувам, но вестите бргу се шират во светот… Хејли, многу сум заљубен во тебе! Многу сакам да го запознаам секој дел од тебе. Ќе те сакам трпеливо и со гордост. Ќе им дозволам на Исус и Светиот дух да не водат низ се, во се што правиме и за се што одлучуваме. Моето срце е твое и секогаш ќе ми бидеш на прво место. Ти си љубовта на мојот живот Хејли Болдвин и сакам да го поминам животот само со тебе. Ме правиш подобар и комплетен. Едвај чекам да започне најубавиот период од нашите животи. Интересно е дека сега целиот живот ми има некаква смисла. А она за што сум најмногу возбуден, е фактот дека моите помлади браќа и сестри ќе имаат прилика да видат како се одвива еден здрав и стабилен брак. Тајмингот на Бог е совршен, се свршивме на седмиот ден во седмиот месец, а бројот седум е број на спиритуална совршеност. Ова е вистина, провери на Google. Зарем тоа не е лудо?! Не го планирав ова, но Боже мој, колку е прекрасно чувството кога знаеш дека нашата иднина е безбедна. Ќе бидеме подобри на седумдесет години мила! Оној кој ќе пронајде вистинска жена, пронаоѓа добрина и добива милост од Бога. Ова е таа година!“, напиша Бибер со фотографија од него и Хејли.

View this post on Instagram

Was gonna wait a while to say anything but word travels fast, listen plain and simple Hailey I am soooo in love with everything about you! So committed to spending my life getting to know every single part of you loving you patiently and kindLY. I promise to lead our family with honor and integrity letting Jesus through his Holy Spirit guide us in everything we do and every decision we make. My heart is COMPLETELY and FULLY YOURS and I will ALWAYS put you first! You are the love of my life Hailey Baldwin and I wouldn’t want to spend it with anybody else. You make me so much better and we compliment eachother so well!! Can’t wait for the best season of life yet!. It’s funny because now with you everything seems to make sense! The thing I am most excited for is that my little brother and sister get to see another healthy stable marriage and look for the same!!! Gods timing really is literally perfect, we got engaged on the seventh day of the seventh month, the number seven is the number of spiritual perfection, it’s true GOOGLE IT! Isn’t that nuts? By the way I didn’t plan that, anyways My goodness does feel good to have our future secured! WERE GONNA BE BETTER AT 70 BABY HERE WE GO! “He who finds a wife finds a good thing and obtains FAVOR from the Lord!” This is the year of favor!!!!

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Во текот на викендот, почнаа да кружат фотографии од Хејли и Бибер, кои се забележани на Бахамите, каде овој пар моментално се одмора. Болдвин на раката носеше прстен со огромен дијамант, па набргу се дозна дека Бибер ја запросил.

Во изјавувањето љубов преку социјалните мрежи, по Џастин Бибер се јави и неговата идна сопруга.

„Не сум сигурна со што заслужив ваква среќа во животот, но благодарна сум му на Бога што ми поклони ваква неверојатна личност со која ќе го делам животот. Немам зборови со кои би можела да ја искажам мојата благодарност“, напиша Хејли.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi